Blogs

3 galvenie ieteikumi pirmā auto iegādei!

Ja esi nonācis šeit, tad visticamāk nopietni domā par sava pirmā auto iegādi, un par to mēs tevi apsveicam! Tomēr, pirms gala lēmums ir izdarīts un maks iztukšots, mēs tev gribētu sniegt 3 galvenos ieteikumus pirmā auto iegādei.

1. Nosaki sava auto parametrus

Sākuma punkts būtu saprast, kāds ir vēlamais auto veids. Tā kā tas būs pirmais auto, sākotnēji iesakam netēmēt tieši uz sapņu auto iegādi, bet drīzāk uz tādu modeli, kas ir patīkams, bet ja ar laiku gadīsies kāda skāde, tas nebūs tik sāpīgi.

Skaidri sev definē kādam būtu jābūt auto ražotājam, modelim, cik daudz sēdvietas ir vajadzīgas, kādam jābūt kravas nodalījumam, degvielas tipam un patēriņam, papildus funkcijām (sēdvietu sildītājs, radio tips u.t.t.), nobraukumam un auto kvalitātei iegādes laikā. Iesakam arī apsvērt kādam mērķim auto tiks izmantots, pa kādiem ceļiem visbiežāk pārvietosies, vai ir vajadzīgas papildus drošības funkcijas, cik ekonomiskam ir jābūt auto.

Kad esi sapratis savas velmes, nosaki parametrus bez kuriem tu noteikti nevarēsi un bez kuriem varēsi iztikt. Šis sadalījums būs noderīgs auto iegādes budžeta sastādīšanā. Papildus iesakam veikt arī izpēti par citu vadītāju auto modeļu atsauksmēm, lai laicīgi saprastu, kādi slēptie defekti var būt vēlamajam auto.

2. Saproti kāds ir tev pieejamais budžets

Nākamais solis pirmā auto iegādei ir budžeta noteikšana. Veic auto tirgus izpēti, lai saprastu, vai vari atļauties auto pēc iepriekš noteiktajiem parametriem. Iesakam sākotnēji izpētīt cenas tiem auto, kuriem ir tikai noteikti vajadzīgie parametri. Ja cena ir zem pieejamā budžeta, tad droši var meklēt auto ar papildus parametriem. Šādu darbību ļoti ērti un vienkārši var veikt ar mūsu auto novērtēšanas kalkulatoru.

Tālāk ir jāsaprot, vai auto iegādes maksa tiks veikta uzreiz pilnā summā vai arī tiks ņemts auto līzings vai kredīts, kas attiecīgi prasīs papildu kredītu izsniegšanas kompāniju izpēti un veidos ilgtermiņa ikmēneša izmaksas.

Iesakam arī ņemt vērā izmaksas, kas būs saistītas ar automašīnas uzturēšanu, piemēram, kā degvielas un citu šķidrumu iegāde, riepu maiņa un remonts, ceļa nodoklis, tehniskā apskate un citas izmaksas.

3. Atrodi uzticīgu auto iegādes vietu

Kad piemērotais auto ir atrasts vēlamajā cenu diapazonā pēdējais solis ir izvēlēties auto iegādes vietu. Visuzticamākais variants protams ir veikt iegādi no labi zināmiem auto plačiem vai izplatītājiem, tomēr mēs labi zinam, ka bieži vien lētāk ir iegādāties lietotu auto no tā īpašnieka.

Tādēļ, lai pēc iespējas vairāk izvairītos no nevēlamiem pārsteigumiem, iesakam izmantot bez maksas pieejamo CSDD Latvijā reģistrēto automašīnu tehnisko apskašu vēsturi un informāciju par tās ievešanas laiku un iepriekšējiem īpašniekiem. Zinot šo informāciju būs iespējams noteikt, vai auto pārdevēja teiktais ir patiess un godprātīgs.

Nākamā datubāze, ko noteikti iesakam apmeklēt ir AUTODNA, kur ar unikāla VIN numura palīdzību ir iespējams uzzināt vai auto ir iesaistījies kādos satiksmes negadījumos, vai tā nav zagta manta un citu noderīgu informāciju ko bieži vien negodīgi pārdevēji labprāt slēpj.

Kad ir iegūta vajadzīgā reģistru informācija ir noderīgi pārzināt darbības, kuras veikt uz vietas priekš auto izpētes, līdz ar to, iesakam uz apskati ņemt līdz cilvēku, kas pietiekami labi pārzin auto mehāniku un prot pamanīt auto defektus pēc tā tiešās izpētes. Ja vēlies uzzināt vairāk par veidiem, kā izvairīties no zagta vai Latvijā nereģistrēta auto iegādes, vai kādus dokumentus iegūt no pārdevēja, lai auto iegāde būtu likumīgi veikta, iesakam izpētīt šo attiecīgo VID rakstu.

Ceram, ka mūsu ieteikumi tev bija pietiekami informatīvi un noderīgi. Vēlam veiksmi sava pirmā auto meklējumos!

PIRMAIS AUTO
PADOMI
AUTO IEGĀDE